A- A A+

Film promocyjny 2019

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY

Opublikowano w Aktualności

     W dniach 27 oraz 28 marca odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, którego organizatorem jest OLIMP SCHOOL. Pierwszy dzień konkursu upłynął pod hasłem MISTRZOSTWA SZARADZIARSKIE-ZADANIA LOGICZNE. Uczniowie klas technikum sprawdzili swoje myślenie logiczne, rozwiązując zadania z łamigłówkami i szaradami. Drugiego dnia w ramach konkursu APOLONIUSZ uczniowie klas trzecich liceum i czwartych technikum sprawdzili swoje umiejętności z zakresu matematyki podstawowej. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do dnia 31 maja 2019 roku. Życzymy sukcesów naszym matematykom.

 

Drukuj

SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

Opublikowano w Aktualności

     W drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 duże sukcesy zanotowali nasi sportowcy, którzy uczestniczyli w wielu zwodach sportowych na szczeblach powiatu, strefy jeleniogórskiej oraz województwa dolnośląskiego.

Piłka halowa chłopców
    Reprezentacja szkoły po wygranym finale powiatowym w finale strefowym w Kamiennej Górze w karnych zwyciężyła z rywalami z Kamiennej Góry i uzyskała awans do finału dolnośląskiego w Dzierżoniowie. 18 marca nasza drużyna po emocjonującej walce zajęła III miejsce na Dolnym Śląsku. Skład reprezentacji chłopców : Szymon Fedorowicz, Oskar Rymer, Marcin Szpak, Emil Zawada, Łukasz Romańczuk, Piotr Szymański, Paweł Chrząścik, Jakub Kudra, Kacper Sawicki, Miłosz Piela. Opiekunowie: pan Tomasz Sadowski oraz pan Konrad Rutkiewicz.

Drukuj

KURS KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY KLAS LR

Opublikowano w Aktualności

     W dniach 19 –21.03.2019 r. uczniowie III klasy Liceum Ogólnokształcącego ratownictwo medyczne i promocja zdrowia z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej brali udział w kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

    Szkolenie było realizowane przez firmę „Symulmed” Jarosław Kalenik z Koszalina, która przez cały okres nauki organizuje dla naszych uczniów szkolenia z pierwszej pomocy. Bardzo dziękujemy za profesjonalne szkolenie z ogromną dawką wiedzy, a młodym ratownikom serdecznie gratulujem!

Drukuj

Konkurs "Potrawy kuchni kresowej w tradycji polskiej"

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Konkurs Konkurs
    W dniu 22.03.2019 r. w Jeleniej Górze odbył się konkurs "Potrawy kuchni kresowej w tradycji polskiej" . Wzięli w nim udział uczniowie  II klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Aleksandra Cierlik, Karolina Maziarczyk i Miłosz Piela. W konkursie brało udział 8 drużyn ze szkół z Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Bolkowa , Legnicy. Poziom był tak wyrównany ,że nie wyłoniono zwycięzcy. Każda z drużyn dostała nagrody pieniężne i upominki. Na zakończenie konkursu odbyła się gala z pokazem wszystkich potraw wykonanych przez uczniów oraz przyniesionych przez kresowiaków, a także wernisaż prac malarskich obrońców Lwowa. Całość uświetniał występ zespołu Agat, który wykonywał piosenki z dawnych kresów Lwowa i Wilna.

Drukuj

Tydzień Przedsiębiorczości w KZL

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Szkolny Tydzień Przedsiębiorczości Szkolny Tydzień Przedsiębiorczości
    W dniach 18.03.2019 – 22.03.2019 w naszej szkole odbyła się IV edycja „Szkolnego Tygodnia Przedsiębiorczości”. Uczniowie wzięli aktywny udział w wykładach, spotkaniach informacyjnych i warsztatach dotyczących zadań instytucji rynku pracy, prognoz, analiz i oczekiwań rynku pracy oraz perspektyw zatrudnienia.
    W ramach „Szkolnego Tygodnia Przedsiębiorczości” podjęto wiele zróżnicowanych działań od szkoleń i wykładów po warsztaty i prezentacje. Pani Anna Bidny, doradca zawodowy, omówiła tematykę usług i instrumentów rynku pracy realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu.
    Pani Aneta Palka, doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Lubaniu oraz Pan Jarosław Bakuniak, przedsiębiorca, właściciel firmy OVB z branży ubezpieczeniowej, prowadzili warsztaty pt. „Aktywne metody poszukiwania zatrudnienia”.