A- A A+

Film promocyjny

 

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

y

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym z elementami ratownictwa medycznego
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Branżowa Szkoła I stopnia
Technikum logistyczne
Drukuj

Lekcja muzealna

Opublikowano w Aktualności

     W piątek, 5 listopada 2021, klasa 1LJ/LW odwiedziła Ratusz i Muzeum Regionalne w Lubaniu. Klasa zwiedzała także Wieżę Bracką, która jest świadkiem niemalże całej 800-letniej historii miasta. Wieża stoi bowiem na swoim miejscu już od siedmiuset lat. Uczennice i uczniowie byli także w schronie z okresu II Wojny Światowej. Serdecznie dziękujemy pracownikom muzeum, którzy nas oprowadzali. Oczywiście szczególne podziękowania należą się dyrektorowi muzeum Panu dr Łukaszowi Tekieli. Była to wspaniała lekcja, podczas której uczniowie poznali skomplikowaną, fascynującą, ale nieraz tragiczną historię miasta oraz zobaczyli bezcenne zbiory i artefakty gromadzone niemałym trudem przez wiele lat. W budynku przylegającym do Wieży Brackiej uczniowie zobaczyli piękne minerały z Sudetów. Następnie mieli możliwość podziwiania widoków na miasto z wieży. Wszystkie miejsca, które odwiedzili, to absolutne perełki na mapie Lubania.

Zachęcamy do odwiedzenia!