A- A A+

Film promocyjny 2021

 

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

y

BEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym z elementami ratownictwa medycznego
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Branżowa Szkoła I stopnia
Technikum logistyczne
Drukuj

KURS BARISTY w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. KZL w Lubaniu

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Kurs baristy w KZL-u Kurs baristy w KZL-u
    W dniach 28.12–30.12.2020 r. 36 uczniów uczęszczających do technikum w ZSZiO im. KZL w Lubaniu wzięło udział w kursie baristy zorganizowanym ze środków projektu Zawodowo i profesjonalnie.

     Szkolenie przeprowadził pan Waldemar Mucha posiadający doświadczenie z zakresu profesjonalnych szkoleń gastronomicznych barmańskich, baristycznych i kelnerskich, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Kurs obejmował zagadnienia teoretyczne – wiadomości o kawie tj. historię, gatunki, cechy organoleptyczne, uprawa, zbiór, obróbka, palenie, selekcja, dystrybucja, cechy prawidłowego espresso, charakterystykę kaw mlecznych i koktajli kawowych, oraz zajęcia praktyczne: rozpoznawanie gatunków kaw, parzenie espresso, parzenie kaw mlecznych, przygotowywanie napojów mieszanych i deserów kawowych.

      Podczas kursu uczniowie najpierw obserwowali proces przygotowywania espresso oraz tworzenia z niego napojów m.in. takich jak: cappuccino, latte macchiato czy americano, a następnie samodzielnie, pod okiem prowadzącego kurs przyrządzali różne rodzaje kaw oraz ozdabiali je za pomocą podstawowych wzorów (latte art). Dzięki udziale w kursie baristy uczestnicy mogli podnieść swoje kompetencje zawodowe, a tak profesjonalnie przygotowane i przeprowadzone zajęcia praktyczne stanowią z pewnością świetne przygotowanie do pracy m.in. w kawiarniach.

    Na zakończenie kursu baristy każdy uczestnik przystąpił do egzaminu z wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności przygotowywania kawy i otrzymał certyfikat potwierdzający zdobyte kompetencje i umiejętności.

 

W dniach 28.12–30.12.2020 r. 36 uczniów uczęszczających do technikum w ZSZiO im. KZL w Lubaniu wzięło udział w kursie baristy zorganizowanym ze środków projektu Zawodowo i profesjonalnie.

Szkolenie przeprowadził pan Waldemar Mucha posiadający doświadczenie z zakresu profesjonalnych szkoleń gastronomicznych barmańskich, baristycznych i kelnerskich, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Kurs obejmował zagadnienia teoretyczne – wiadomości o kawie tj. historię, gatunki, cechy organoleptyczne, uprawa, zbiór, obróbka, palenie, selekcja, dystrybucja, cechy prawidłowego espresso, charakterystykę kaw mlecznych i koktajli kawowych, oraz zajęcia praktyczne: rozpoznawanie gatunków kaw, parzenie espresso, parzenie kaw mlecznych, przygotowywanie napojów mieszanych i deserów kawowych.

Podczas kursu uczniowie najpierw obserwowali proces przygotowywania espresso oraz tworzenia z niego napojów m.in. takich jak: cappuccino, latte macchiato czy americano, a następnie samodzielnie, pod okiem prowadzącego kurs przyrządzali różne rodzaje kaw oraz ozdabiali je za pomocą podstawowych wzorów (latte art). Dzięki udziale w kursie baristy uczestnicy mogli podnieść swoje kompetencje zawodowe, a tak profesjonalnie przygotowane i przeprowadzone zajęcia praktyczne stanowią z pewnością świetne przygotowanie do pracy m.in. w kawiarniach.

Na zakończenie kursu baristy każdy uczestnik przystąpił do egzaminu z wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności przygotowywania kawy i otrzymał certyfikat potwierdzający zdobyte kompetencje i umiejętności.