A- A A+

Film promocyjny 2019

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

y

BEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Dwudniowa wycieczka zawodoznawcza do hotelu INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Wycieczka zawodoznawcza TG Wycieczka zawodoznawcza TG
    W dniach 21-22 maja 2019 r. piętnastu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej  kształcących się w zawodzie  technik żywienia i usług gastronomicznych  uczestniczyło  w dwudniowej wycieczce zawodoznawczej do Hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie realizowanej w ramach projektu "Praktyczni Powiatowi Profesjonaliści – zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów technikum poprzez organizację form praktycznego rozwoju zawodowego w powiecie lubańskim".
    Pan Dariusz Lubos,  dyrektor hotelu INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie  zapoznał młodzież  z zasadami funkcjonowania obiektu hotelarskiego , działaniami  związanymi  z mechanizmami marketingowymi  firmy ,   omówił organizację  konferencji, szkoleń , spotkań biznesowych i integracyjnych  a także przybliżył uczniom tematykę związaną z realizacją  ogromnych  przedsięwzięć logistycznych takich jak  „Bieg Piastów”, „Bike Adventure”.
    Wycieczka zawodoznawcza była doskonalą   okazją  do obserwacji pracy i obsługi   nowoczesnych urządzeń technologicznych . Młodzież obejrzała  zaplecze technologiczne , którym dysponuje obiekt:   wyposażenie baru ,  bemary elektryczne, patelnie elektryczne, grille i rożna, ekspresy do kawy oraz urządzenia  związane  z obróbką  cieplną  jak piece konwekcyjno parowe, patelnie, ruszta, kuchenki i urządzenia  gastronomiczne do obróbki mechanicznej oraz  meble gastronomiczne.

    Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu opiekunów grup:  pani Joanny Kras, szefowej kuchni, pani Aleksandry Zając, inspektora służby pięter , pani Doroty Turskiej ,kierownika recepcji oraz pani Rusłany Kotsabiuk,  specjalisty  ds. gastronomii uczniowie zapoznali się ze stanowiskami  pracy w obiekcie , z zadaniami recepcji i  służby pięter ,   obejrzeli  jednostki  mieszkalne  i ich wyposażenie a także obserwowali pracę w dziale produkcyjnym (miejsca przygotowań posiłków i kuchnia) oraz ekspedycyjnym  (ekspedycja oraz zmywalnia naczyń stołowych).
Podczas spotkania z panią Joanną Kras młodzież mogła dowiedzieć się na czym polegają zadania i odpowiedzialność szefa kuchni,   kucharzy, pomocy kuchennych , magazyniera.
    W trakcie pobytu zawodoznawczego  w hotelu INTERFERIE Sport Hotel Bornit  młodzież uczestniczyła w  warsztatach  baristycznych  niewątpliwie  wzbogacających   wiedzę i  praktyczne umiejętności uczniów .
Koszt wycieczki zawodoznawczej - transport , zakwaterowanie oraz wyżywienie ,  został pokryty  ze środków projektu pn.: „Praktyczni Powiatowi Profesjonaliści” .