A- A A+

Film promocyjny 2020

 

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

y

BEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym z elementami ratownictwa medycznego
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Branżowa Szkoła I stopnia
Technikum logistyczne
Drukuj

,,MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA"

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
,,MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA ,,MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
     Dnia 01.04.2019 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs ,,Mistrz Pięknego Czytania". Uczniowie rywalizowali o ten zaszczytny tytuł w dwóch etapach. Pierwszy polegał na tym, że uczestnicy wybrali fragment książki i przygotowywali się do jego prezentacji w domu. Następnie w dniu konkursu go zaprezentowali. W drugim etapie uczniowie losowali fragment książki i przez 5 minut przygotowywali sie do jego odczytania.
    Uczniowie zmierzyli się z niezwykłymi tekstami literatury polskiej i obcej, dostępnymi w naszej bibliotece, a zakupionymi z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Oddanie klimatu książki, emocji narratora i bohaterów oraz odmienności języka literackiego nie jest łatwe, tym bardziej cieszy fakt, że uczniowie podjęli wyzwanie i mu sprostali. To był ciekawy i inspirujący konkurs.
    Tytuł ,,Mistrza Pięknego Czytania" ,,wyczytała" Aneta Moczydlak, uczennica kl. III TL, która zaskoczyła i zachwyciła swoimi umiejętnościami. Zaszczytne drugie miejsce przypadło : Patrycji Baszak z klasy II LW i Jakubowi Płomińskiemu z klasy III TR, którzy również doskonale oddali charaktery tekstów. Julia Kleszcz z klasy II LR w końcu mogła ,,podnieść głos" :) i zajęła III miejsce.
    Gratulujemy i mamy nadzieję na kolejną edycję konkursu.