A- A A+

Film promocyjny 2019

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Kompetencje menedżera łańcucha dostaw”- logistycy z ZSP im. KZL na obozie naukowym

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Obóz naukowy TL Obóz naukowy TL
      Pierwszy tydzień ferii zimowych był bardzo pracowity dla grupy uczniów z technikum w zawodzie technik logistyk, którzy zakwalifikowali się do udziału w obozie naukowym realizowanym w ramach projektu "Praktyczni Powiatowi Profesjonaliści- zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów technikum poprzez organizację form praktycznego rozwoju zawodowego w powiecie lubańskim". Zajęcia metodyczne pt.: „Kompetencje menedżera łańcucha dostaw” odbywały się w  pracowni  informatycznej  Uniwersytetu  Ekonomicznego we Wrocławiu - Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze. Wykłady oraz ćwiczenia praktyczne prowadzone były przez pracowników naukowych UE  oraz panią Monikę Połetek nauczyciela ZSP im.KZL.

     Tematem pierwszych zajęć było MRP - planowanie zapotrzebowania materiałowego. Pod czujnym okiem i przy fachowym wsparciu Pani Dr Inż Mai Kiby- Janiak z Katedry Zarządzania Strategicznego i Logistyki, przyszli logistycy planowali strukturę wyrobu oraz przeprowadzali kalkulację z wykorzystaniem arkusza Excel.
     Tematem przewodnim drugiego dnia obozu naukowego w Katedrze Zarządzania Strategicznego i Logistyki UE we Wrocławiu było Zarządzanie zespołem logistyków. Zajęcia prowadzone przez Panią Dr hab Agnieszkę Jagodę okazały się świetną formą poznania metod i narzędzi budowania zespołu oraz tajników zarządzania. Przyszli menadżerowie ds. logistyki wykonali wiele praktycznych zadań i testów umożliwiających rozpoznanie własnych kompetencji i predyspozycji.
    Tematyka środowych zajęć zainteresowała nawet najbardziej wymagających uczniów. Pani Dr Anna Baraniecka wprowadziła nas w świat ekologistyki oraz kapitału społecznego w łańcuchu dostaw a wisienką na torcie była logistyka kosmiczna. Ogromne doświadczenie, wiedza i charyzma Pani Doktor sprawiły że dzisiejszy dzień może okazać się dla części logistyków przełomowym i wybiorą się oni na staże do PAK by w przyszłości zasilić szeregi NASA.
    Kolejne zajęcia dotyczące zarządzania łańcuchem dostaw przeprowadzone przez Pana Dr Jakuba Marcinkowskiego były bardzo dynamiczne i pozwalały wykazać się zdobytą dotychczas wiedzą logistyczną. Stworzone przez nas łańcuchy dostaw poddane zostały szczegółowej analizie a rady eksperta okazały się bardzo cenne.
     Ostatnie zajęcia skupiały się na projektach logistycznych, więc mieliśmy okazję wykazać się wiedzą i kreatywnością. Wykonane przez nas projekty dotyczyły mega transportu "Turbina", budowy magazynu recyklingowego, rajdu off-road oraz znanej nam dobrze imprezy masowej "Przystanek KZL".
Dziękujemy pracownikom naukowym za przekazaną wiedzę, bardzo ciekawe, kreatywne zajęcia oraz przyjazną atmosferę.