A- A A+

Film promocyjny 2019

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Próbny egzamin maturalny 2018r. w KZL-u

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Próbny egzamin maturalny Próbny egzamin maturalny
    W dniach 20 -23 listopada 2018r uczniowie klas maturalnych sprawdzali poziom swojej wiedzy podczas próbnych egzaminów maturalnych. W pierwszym dniu uczniowie zmierzyli się z językiem polskim, w kolejnym z matematyki, a trzeci dzień poświęcony był językom obcym. Mogli również sprawdzić się na egzaminach z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym.
    Na języku polskim maturzyści mogli wypowiedzieć się na temat buntu na podstawie fragmentu „ Antygony” Sofoklesa i innych tekstów kultury lub zinterpretować utwór P. Marcinkiewicza „ Czarny anioł biały anioł”. Arkusze maturalne z matematyki zawierały m.in. zadania dotyczące funkcji, ciągów, prawdopodobieństwa oraz stereometrii. Język angielski polegał na napisaniu wiadomości na forum szkoły o organizacji wymiany uczniowskiej. Uczniowie zdający język niemiecki pisali e-maila do koleżanki z Niemiec o znajomej, która została niedawno weganką.
   Głównym celem próbnej matury jest pomoc w przygotowaniu się do jednego z ważniejszych egzaminów w życiu uczniów. Za wszystkich będziemy trzymać kciuki w maju!