A- A A+

Film promocyjny 2019

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

y

BEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

„Motyw podróży w literaturze”

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Motyw podróży w literaturze Motyw podróży w literaturze
    W czwartek, 20 września, uczniowie klas: 2 LW, 2 LR i 2 TH wysłuchali niezwykle interesującego wykładu na temat motywu podróży w literaturze. Spotkanie odbyło się w ramach 1. Lubańskiego Festiwalu Literackiego. Pani dr hab. Dorota Machułko z Uniwersytetu Wrocławskiego z ogromnym zaangażowaniem przedstawiła motyw podróży na podstawie dzieł literackich od starożytności do współczesności. Wśród utworów znalazły się m.in.: „Odyseja” Homera, „Boska komedia” D. Alighieri,  „Faust” J. W. Goethego, „Kordian” J. Słowackiego, „Nie – Boska komedia” Z. Krasińskiego, „Stepy akermańskie” A. Mickiewicza, „Podróże Guliwera” J. Swifta, „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza, „W 80 dni dookoła świata” J. Verne’a, „Sklepy cynamonowe” B. Schulza, „Bieguni” i „Księgi Jakubowe”  O. Tokarczuk, „Opowieści galicyjskie” A. Stasiuka, „Ciemno, prawie noc” J. Bator,  „Wędrówka Nabu” J. Mikołajewskiego i wiele innych utworów.
    Spotkanie było niezwykle cenne, szczególnie że w perspektywie wszystkich obecnych czeka egzamin maturalny.