A- A A+

Film promocyjny 2019

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

I miejsce w V Cross Commando

Opublikowano w Aktualności

     3 września 2018 r. w Bolesławcu o godz. 10:00 na terenie JW. 23 Śląskiego Pułku Artylerii po raz piąty odbył się bieg o statuetkę brunatnego niedźwiedzia „Wojtka” – V Cross Commando. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów z klas o profilu wojskowym : Kacper Szwałko z klasy drugiej oraz Szymon Targoński z klasy trzeciej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Szymon Targoński, który wywalczył I miejsce wśród uczniów klas mundurowych.
    Dwie godziny później przed pomnikiem poległych żołnierzy Pierwszej Samodzielnej Kompanii „Commando” i zmarłych żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej zebrali się byli żołnierze, przyjaciele, sympatycy oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu, by uczcić pamięć poległych z okazji 51 - lecia powstania jednostki „Commando”.

          Po uroczystym apelu uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć defiladę roczników oraz pokazy Grup Rekonstrukcji Historycznych. Swoje wyposażenie zaprezentowały grupy:  Rekonstrukcji Historycznej 1 Samodzielnej Kompanii Commando ze Swarzędza i „Commando 62” ze Świdnicy. Po raz kolejny na spotkaniu zaprezentowała się grupa z motocyklami historycznymi , którą kieruje były żołnierz 62 KS „Commando”.