A- A A+

Film promocyjny 2018

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

"Dla Wyklętych 1963"

Opublikowano w Aktualności

  Uroczysty apel upamiętniający żołnierzy powojennego podziemia niepodległościowego,  Bieg i Turniej Strzelecki „Dla wyklętych 1963” pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz inscenizacja historyczna w wykonaniu uczniów klasy mundurowej stanowiły główne elementy tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w garnizonie bolesławieckim.
    2 marca br. bolesławieckie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zainaugurowano koncertem patriotycznym „W hołdzie Żołnierzom Wyklętym” przygotowanym przez uczniów klasy mundurowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej. Zgromadzeni w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej uczniowie klas mundurowych dolnośląskich, lubuskich i opolskich szkół wysłuchali wzruszającej inscenizacji  o niezłomnych bohaterach powojennego podziemia niepodległościowego oraz patriotycznych aranżacji muzycznych. Program poetycko – muzyczny poprzedziło odczytanie listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej skierowanego do uczestników obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

    Po inscenizacji młodzież rywalizowała w manewrach sportowo – obronnych na terenie 23 pułku artylerii, w ramach których uczniowie klas mundurowych doskonalili umiejętności z musztry pod okiem wojskowych instruktorów, umiejętności budowy, składania i rozkładania broni strzeleckiej, rzutu granatem oraz przyjmowania postaw strzeleckich.
     Zwieńczeniem obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych był zorganizowany po raz trzeci na terenie 23 pułku artylerii „Bieg dla Wyklętych 1963”, który obok turnieju strzeleckiego patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
     W biegu wzięło udział ponad sześciuset zawodników: żołnierzy reprezentujących jednostki „Czarnej Dywizji”, żołnierzy amerykańskich stacjonujących w Bolesławcu oraz uczniów czternastu klas mundurowych i stowarzyszeń strzeleckich, którzy oddali hołd niezłomnym na symbolicznym dystansie 1963 metrów, w którym nasz uczeń klasy pierwszej Szymon Pietrasiewicz zajął II miejsce.

 

Serdecznie gratulujemy.