A- A A+

Film promocyjny 2018

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Praktyki w Austrii dla najlepszych

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Praktyki w Austrii Praktyki w Austrii
Swoimi wrażeniami z praktyk w Austrii dzielą się uczniowie.
Luiza:
    Właśnie wróciłam z praktyk w Austrii. Już drugi raz miałam okazję pojechać do tego kraju. W okresie od 15 stycznia do 25 lutego 2018 r. brałam udział w projekcie „Praktyki w Austrii dla najlepszych”, organizowanym przez doradców EURES z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu  Pracy we Wrocławiu. Projekt ten umożliwił mi odbycie sześciotygodniowych praktyk w hotelu Sporthotel ****S w miejscowości Wagrain w regionie Salzburg.Na praktykach oprócz nabycia umiejętności branżowych, tj. obsługa gości na sali konsumenckiej, przyjmowanie i realizacja zamówień, serwowanie potraw oraz napoi alkoholowych i bezalkoholowych, miałam okazję nauczyć się, jak pokonać własne lęki i słabości oraz poprawić znajomość języka niemieckiego. W wolnym czasie nawiązałam nowe, ciekawe znajomości i podziwiałam uroki pięknej Austrii.
Każdemu polecam taki wyjazd. Pozwala zdobyć doświadczenie i wspomnienia na całe życie oraz jest świetną okazją, aby dobrze zarobić.

 Mateusz:
    Właśnie wróciłem z Austrii, gdzie przez sześć ostatnich tygodni odbywałem praktyki w ramach programu „Praktyki w Austrii dla najlepszych” prowadzonego przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy z Wrocławia. Pracowałem w Hotelu „Cinderella ” w Obertauern. Nauczyłem się tam nowych rzeczy, takich jak : dekorowanie talerzy deserowych i talerzy do przystawek. Serwowałem zupy i przystawki. Byłem także przy bufecie śniadaniowym. To były moje pierwsze praktyki za granicą, moje pierwsze doświadczenia zawodowe. Dowiedziałem się, jak wygląda praca w kuchni - było warto! Jeżeli ktoś będzie miał możliwość wybrania się do tego hotelu na praktyki, to bardzo polecam !