A- A A+

Film promocyjny 2018

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Viva Espania - półmetek praktyk

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Viva Espania - półmetek praktyk Viva Espania - półmetek praktyk
Uczniowie z ZSP im. KZL w Lubaniu, którzy pojechali na staże zawodowe do Granady i Walencji, są już na półmetku wyjazdu. Projekt „Viva Espania – praktyki zawodowe dla ambitnych uczniów” jest realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

– Nauczyłam się, że warto być otwartym, uśmiechniętym i cieszyć się pracą oraz chwilami, które są miłe i warte zapamiętania. Nie zrażać się, że coś nam nie wychodzi i próbować dalej.

– Zawsze trzeba mieć dobry humor, poznawać nowe kuchnie, cieszyć się z pracy.

 

Tak mówią uczniowie po dwóch tygodniach praktyk w hotelach i restauracjach w Granadzie. Codziennie pomagają w obsłudze gości, wykorzystując przy tym swoje umiejętności zawodowe i językowe.

Uczniowie technikum gastronomicznego poznają nowe potrawy i smaki, uczą się obsługiwać różne urządzenia, zapoznają z innymi sposobami serwowania dań i obsługi klienta. Z kolei uczniowie technikum hotelarskiego obserwują różnice w przygotowaniu jednostek mieszkalnych oraz uczą się obsługiwać programy do rezerwacji pokoi. Ich pomoc okazała się nieoceniona w komunikacji z polskimi gośćmi, których nie brak w Granadzie.

Druga grupa uczniów o specjalizacji technik organizacji reklamy przebywa w Walencji.

– Wykonuję prace przydatne, prace manualne, zapoznaję się z nowymi maszynami i ich obsługą – mówi uczennica, odbywająca swoją praktykę w drukarni w Walencji.

Inny uczeń dodaje: – Otrzymałem możliwość wykorzystania dotychczas pozyskanych umiejętności w nowym otoczeniu oraz w obliczu nowych wyzwań.

Nasi stażyści rozmawiają w języku angielskim, ale uczą się również języka hiszpańskiego, zarówno podczas dodatkowego kursu, jak i w miejscu pracy. W wolnym czasie mają także okazję uczestniczyć w wycieczkach zorganizowanych w ramach projektu. Grupa z Granady zwiedziła już przepiękną Alhambrę, znaną dzielnicę Albaicin i Sacromonte. Łagodny klimat Andaluzji sprzyja spacerom po pięknej okolicy. Grupa z Walencji odwiedziła Bioparc oraz wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO miasto Cuenca w Kastylii.

Uczniowie przebywający na stażu zawsze mogą liczyć na pełne wsparcie i pomoc ze strony opiekunów, którzy są dla nich dostępni praktycznie 24 godziny na dobę. Z ramienia szkoły uczniom pomagają doświadczeni nauczyciele: w Granadzie Iwona Szwarczyńska i Barbara Miszkowska, a w Walencji Monika Mela. Opiekunowie przeprowadzają również z uczestnikami rozmowy ewaluujące na temat ich postępów w nauce, doborze miejsca praktyk i nowych doświadczeń.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z dotychczasowego pobytu grup w Hiszpanii na naszym profilu na Facebooku: Viva Espania - ZSP im. KZL w Lubaniu.

 

Uczniowie z ZSP im. KZL w Lubaniu, którzy pojechali na staże zawodowe do Granady i Walencji, są już na półmetku wyjazdu. Projekt „Viva Espania – praktyki zawodowe dla ambitnych uczniów” jest realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

– Nauczyłam się, że warto być otwartym, uśmiechniętym i cieszyć się pracą oraz chwilami, które są miłe i warte zapamiętania. Nie zrażać się, że coś nam nie wychodzi i próbować dalej.

– Zawsze trzeba mieć dobry humor, poznawać nowe kuchnie, cieszyć się z pracy.

Tak mówią uczniowie po dwóch tygodniach praktyk w hotelach i restauracjach w Granadzie. Codziennie pomagają w obsłudze gości, wykorzystując przy tym swoje umiejętności zawodowe i językowe.

Uczniowie technikum gastronomicznego poznają nowe potrawy i smaki, uczą się obsługiwać różne urządzenia, zapoznają z innymi sposobami serwowania dań i obsługi klienta. Z kolei uczniowie technikum hotelarskiego obserwują różnice w przygotowaniu jednostek mieszkalnych oraz uczą się obsługiwać programy do rezerwacji pokoi. Ich pomoc okazała się nieoceniona w komunikacji z polskimi gośćmi, których nie brak w Granadzie.

Druga grupa uczniów o specjalizacji technik organizacji reklamy przebywa w Walencji.

– Wykonuję prace przydatne, prace manualne, zapoznaję się z nowymi maszynami i ich obsługą – mówi uczennica, odbywająca swoją praktykę w drukarni w Walencji.

Inny uczeń dodaje: – Otrzymałem możliwość wykorzystania dotychczas pozyskanych umiejętności w nowym otoczeniu oraz w obliczu nowych wyzwań.

Nasi stażyści rozmawiają w języku angielskim, ale uczą się również języka hiszpańskiego, zarówno podczas dodatkowego kursu, jak i w miejscu pracy. W wolnym czasie mają także okazję uczestniczyć w wycieczkach zorganizowanych w ramach projektu. Grupa z Granady zwiedziła już przepiękną Alhambrę, znaną dzielnicę Albaicin i Sacromonte. Łagodny klimat Andaluzji sprzyja spacerom po pięknej okolicy. Grupa z Walencji odwiedziła Bioparc oraz wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO miasto Cuenca w Kastylii.

Uczniowie przebywający na stażu zawsze mogą liczyć na pełne wsparcie i pomoc ze strony opiekunów, którzy są dla nich dostępni praktycznie 24 godziny na dobę. Z ramienia szkoły uczniom pomagają doświadczeni nauczyciele: w Granadzie Iwona Szwarczyńska i Barbara Miszkowska, a w Walencji Monika Mela. Opiekunowie przeprowadzają również z uczestnikami rozmowy ewaluujące na temat ich postępów w nauce, doborze miejsca praktyk i nowych doświadczeń.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z dotychczasowego pobytu grup w Hiszpanii na naszym profilu na Facebooku: Viva Espania - ZSP im. KZL w Lubaniu.