A- A A+

Film promocyjny 2018

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Pilotażowy program edukacji wojskowej

Opublikowano w Aktualności

     W ramach projektu Ministerstwa Obrony Narodowej w lubańskim „KZL” - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej - Liceum Ogólnokształcące proobronne znalazło się w elitarnym gronie szkół, w których realizowany jest pilotażowy program edukacji wojskowej.
         Do programu zgłosiło się około 200 szkół, z których resort obrony wybrał 54. Na nowym programie zyskać mają przede wszystkim uczniowie.
    1 grudnia 2017 przedstawiciele Szkoły i Organu Prowadzącego podpisali umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej i dzięki przekazanym środkom nasza szkoła wzbogaciła się o pakiet wyposażenia w skład którego wchodzą: kamizelki taktyczne, gumowe atrapy karabinka , hełmy stalowe, busole, okulary ochronne, repliki broni pneumatycznej z akcesoriami, łopatki piechoty z pokrowcami, komplet kpp z noszami medycznymi, opaski uciskowe medyczne, radiotelefony oraz przybory do walki wręcz: gumowe atrapy: noże, pistolety, na kwotę: 26000 zł. Tego typu wyposażenie było niezbędne do prawidłowego realizowania programu pilotażowego dla klas mundurowych przy wsparciu MON.

     W ZSP im. KZL szkolenie młodzieży w Liceum Ogólnokształcącym proobronnym trwa nieprzerwanie od 18 lat, wspierane przez Starostę Lubańskiego Pana Walerego Czarneckiego oraz Partnerów zewnętrznych, z którymi Dyrektor Szkoły Pani Lidia Błażków nawiązała stała współpracę.

 

Patronami LO proobronnego w ZSP im. KZL są:
- 23 Śląski Pułk Artylerii w Bolesławcu,
- Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej im. Gen. Wilhelma Orlika-Rueckemanna w Lubaniu,
- Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” w Bolesławcu,
- Jednostka Poszukiwawczo-Ratownicza „Baryt” w Stanisławowie/ Złotoryja.

      Dzięki ich wsparciu i zaangażowaniu nauczycieli Szkoły, głównie Pani Elizy Sławińskiej, uczniowie od lat zajmują czołowe miejsca w zawodach proobronnych w kraju.