A- A A+

Film promocyjny 2018

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Viva Espania – szkolenia dla uczniów

Opublikowano w Aktualności

      „Buenos dias” – tak w sobotę 2 grudnia rozpoczęły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej szkolenia językowe i kulturowe dla uczniów, którzy w styczniu 2018 roku odbędą praktyki zawodowe w Granadzie i Walencji. Pięknych miastach słonecznej Hiszpanii.
     W szkoleniach biorą udział 3 grupy uczniów. Każda z nich odbędzie 32 godziny zajęć z języka angielskiego i 18 godzin warsztatów kulturowo – pedagogicznych.
    Uczniowie doskonalą umiejętności językowe z zakresu m.in.: komunikowania się na lotnisku, poruszania się autobusem i pociągiem, rezerwowania pokoju hotelowego, korzystania z usług banku, poczty, telefonu i Internetu, udzielania i uzyskiwania informacji, kupowania oraz zamawiania jedzenia w kawiarni lub restauracji.    Program zajęć przygotowania pedagogiczno-kulturowego obejmuje dwie grupy tematyczne:
- historia Hiszpanii (m.in.: współczesne ukształtowanie państwowości - podział administracyjny, demografia, urbanizacja, narodowe symbole: flaga, godło, hymn oraz położenie geograficzne i klimatyczne);
- kultura Hiszpanii (m.in.: symbole kulturowe Hiszpanów, atrakcje turystyczne, charakterystyka Granady i Walencji, sztuka – malarstwo, architektura, muzyka, kino, życie współczesnych hiszpańskich celebrytów oraz podstawy savoir vivre obowiązujące na Półwyspie Iberyjskim).

      Zajęcia kulturowe obejmują także gry i zabawy integracyjne na podstawie tekstów kultury właściwych dla Hiszpanii. W tej chwili uczniowie pracują nad puzzlami składającymi się z dwóch tysięcy elementów. Ich tematem jest dzieło Pablo Picasso „Guernica”. Gromadzą także majątek w grach planszowych Monopoly - „Barcelona” i „Madryt”. To zapewne świetny pomysł na sobotnie popołudnia, tym bardziej, że bez telefonu komórkowego czy Internetu.