A- A A+

Film promocyjny 2018

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Praktyki w Austrii dla najlepszych w KZL-u

Opublikowano w Aktualności

    To już piąta edycja projektu prowadzonego przez Dolnośląski Urząd Pracy we Wrocławiu, którego celem jest umożliwienie młodzieży odbycia praktyk zawodowych w Austrii. W tym roku uczennice klas technikum hotelarskiego i gastronomicznego pracują w hotelach w rejonie Salzburga. Aleksandra Ostrowska (z  II TH) i Luiza Kuryś (z III TH) odbywają praktykę w czterogwiazdkowym hotelu Palace w znanej miejscowości uzdrowiskowej Bad Hofgastein, a Klaudia Pełka (z III TG) poznaje tajniki kuchni austriackiej w Gasthaus  Bäckerwirtsgut  w Bad Gastein.  
    Praktyki trwają sześć tygodni i są ważnym doświadczeniem zawodowym dla naszych uczniów. Praktykanci zdobywają nowe umiejętności, podnoszą swoje kompetencje językowe i poznają kulturę pracy w innym kraju. Procentuje to często mobilnością na rynku pracy w rejonie pogranicza oraz doskonałą znajomością języka niemieckiego.