A- A A+

Film promocyjny 2019

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Po raz pierwszy w KZL!

Opublikowano w Aktualności

  W tym roku dołączyliśmy do pisania listów dla Amnesty International. W 500 miejscach w całej Polsce napisano 117 140 listów w obronie praw człowieka.

 Wystartowaliśmy w dniu 01.12.2014 w świetlicy szkolnej. Uczniowie Marta Puzio z klasy 1 LR i Krzysiek Nowak z 1 TI przy wsparciu swoich kolegów z klasy technikum informatycznego przygotowali rzetelną, a zarazem bardzo poruszającą kampanię informacyjną.

Przez cały tydzień uczniowie prowadzili punkt pisania listów na korytarzu szkolnym. Listy pisać można było również podczas zajęć WOS, lekcji wychowawczych i religii.

Maraton ukoronowany został happeningiem opowiadającym o losie osób wymagających od nas wsparcia. W tym roku były to kobiety i dziewczyny w ciąży z Mikhando, które po porodzie umierają, ponieważ nie mają dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej. Wstawialiśmy się również za Olegiem Seńcowem reżyserem z Ukrainy, który został uwięziony za pokojowe demonstracje. Niektórzy z naszych uczniów pisali listy w sprawie Daniela Quintero, studenta z Wenezueli , torturowanego za udział w proteście.

Uczniowie w brawurowy sposób wcielili się w role torturowanych i więzionych osób. Byli tak wiarygodni, że przypadkowi przechodnie podczas prób spieszyli z pomocą. Przybył też anioł z AI i przyniósł listy, które mogą zatrzymać falę przemocy, jak świeca, którą zawsze można rozjaśnić mrok nawet w niewoli.

            Mamy nadzieję, że w przyszłym roku anioł z AI rozwinie skrzydła w naszej szkole.