A- A A+

Film promocyjny

 

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

y

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym z elementami ratownictwa medycznego
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Branżowa Szkoła I stopnia
Technikum logistyczne
Drukuj

DZIEŃ SYBIRAKA

Opublikowano w Aktualności

W dniu 18.09.2014 młodzież z klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego proobronnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej brała udział w uroczystości z okazji 75. rocznicy zdradzieckiej napaści Sowietów na Polskę i Dnia Sybiraka w Lubaniu w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu.

Rozpoczęto mszą świętą w intencji Sybiraków. Po niej odbyła się część patriotyczna, której oprawę artystyczną stanowiły występy recytatorskie uczniów: Natalii Baczyńskiej, Natalii Tomczak i Adriana Lejczaka oraz piękne pieśni w wykonaniu Dominiki Kurędy i Anny Zakrzewskiej, które dopełniły wyjątkowo wzruszające chwile. W trakcie uroczystości głos zabrali zarówno przedstawiciele władz samorządowych jak i Sybiraków. Wszyscy zgodnie podkreślali jak ważne jest przypominanie o prawdziwych losach zesłańców, spisywanie ich od żyjących osób i przekazywanie dalej. Następnie zebrani złożyli kwiaty pod Wotum Dziękczynnym.

Uczniowie naszej szkoły oddają hołd Sybirakom.