A- A A+

Film promocyjny

 

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

y

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym z elementami ratownictwa medycznego
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Branżowa Szkoła I stopnia
Technikum logistyczne
Drukuj

III miejsce drużyna chłopców i VIII drużyna dziewcząt w IV Ogólnopolskich zawodach sportowo – obronnych klas o profilu wojskowym

Opublikowano w Aktualności

W dniach 15 - 18.09.2014 reprezentacje Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej dziewcząt i chłopców wzięły udział w IV Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Obronnych „Commando” dla uczniów klas o profilu wojskowym, które odbyły się na terenie jednostki wojskowej 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu.

Uczniowie z klas proobronnych tzw. „wojskowych” pod patronatem Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu  wystartowali w zawodach, w  których  wzięło udział 31 sześcioosobowych zespołów (20 męskich i 11 żeńskich), które reprezentowały  szkoły kształcące młodzież w „klasach wojskowych” z terenu całego kraju.

Pierwszego dnia zawodów drużyny rywalizowały w sztafecie pływackiej oraz marszobiegu zespołowym na dystansie czterech kilometrów, podczas którego musiały zrealizować szereg zadań sprawnościowych, takich jak: transport rannego, pokonywania toru sprawnościowego, transport amunicji na polu walki, podjęcie rzutu zasobnikiem ZT-30L.

Drugiego dnia zawodów młodzież rywalizowała na Ośrodku Sprawności Fizycznej oraz w konkurencji rzut granatem na celność i odległość, w której nasza drużyna chłopców zajęła pierwsze miejsce.

Przygotowane konkurencje wymagały od młodzieży wszechstronnego przygotowania i żelaznej kondycji, która w czasie realizacji programu przysposobienia wojskowego zdobywa i doskonali umiejętności przydatne w służbie wojskowej oraz innych formach działalności na rzecz obronności kraju, których przygotowywała Kadra Pododdziałów Szkolnych z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wraz z nauczycielem przysposobienia wojskowego i wychowania fizycznego Elizą Sławińską.

W skład drużyny ZSP im KZL wśród chłopców weszli: Damian Komsa, Bartosz Lemieszek, Dominik Buciak, Łukasz Dziedzioła, Jakub Goszczycki, Grzegorz Zelkowski a wśród dziewcząt: Angelika Wójtowicz, Kaja Maćkowiak, Joanna Czułowska, Aleksandra Bartnikowska, Katarzyna Grodzka i Paula Synowiec.

Zawody zakończyła uroczysta zbiórka w dniu 18 września, na której nagrodzono zwycięskie reprezentacje pucharem i dyplomami uznania oraz nagrodami rzeczowymi. Podsumowania zawodów i uhonorowania zwycięskich reprezentacji dokonał Wiceprezes Stowarzyszenia „Commando” - st. chor. sztab. rez. Bogdan Fiałkowski wraz z dowódca 23 Śląskiego Pułku Artylerii.

Co najważniejsze, w czasie całego trwania zawodów dało się zaobserwować ducha sportowej rywalizacji i solidną dawkę emocji. Wszystkim gratulujemy wyniku i zazdrościmy sprawności :)