A- A A+

Film promocyjny 2019

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

y

BEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Cordiali saluti da Bologna

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Praktyki zawodowe w Bolonii Praktyki zawodowe w Bolonii
Dnia 1-go września 2014 r. jedenastoosobowa grupa uczniów z klasy III technikum w zawodzie technik hotelarstwa wyjechała na praktyki zawodowe do Bolonii. Wyjazd został zorganizowany w ramach Programu Erasmus +, do którego nasza szkoła przystąpiła w ubiegłym roku szkolnym.

 Program Erasmus+ wspiera instytucje edukacyjne, w tym szkoły ponadgimnazjalne kształcące zawodowo, w zakresie przygotowania zawodowego, sprzyja wymianie doświadczeń, innowacji i dobrych praktyk. Jego celem jest poprawa jakości działań edukacyjnych oraz ich lepszego dopasowania do potrzeb rynku pracy. Szczególny nacisk położony jest na wspieranie współpracy międzysektorowej, tj. sektora kształcenia i szkolenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz kształcenia dorosłych.

 

W związku z powyższym założeniem młodzież z III technikum w zawodzie technik hotelarstwa podjęła praktykę w następujących bolońskich hotelach: San Donato, Relais Bellaria, Residenza Ariosto, Europa, II Nosadillo, Tre Vecchi, II Canale.

Jak przebiegają praktyki? Jakie są obowiązki przyszłych hotelarzy i ich pierwsze odczucia?

Iga i Justyna odbywają praktyki w czterogwiazdkowym hotelu Europa przy Via Cesare Boldrini. Jest to strategiczny środek ciężkości miasta dla osób podróżujących w celach biznesowych lub urlopowych. Hotel zapewnia 101 miejsc noclegowych, pokoje są  urządzone w bardzo eleganckim stylu, w hollu lśnią marmurowe podłogi, zabytkowe meble w stylu klasycystycznym i musujące kryształowe żyrandole. Hotel jest także największym centrum konferencyjnym w centrum miasta, posiada 7 sal konferencyjnych, restaurację i Lobby Bar.

Wśród swoich obowiązków uczennice wymieniają:

- housekeeping (dbałość o przygotowanie jednostek mieszkalnych do eksploatacji),

- obsługę gości w sali restauracyjnej

- room service

W nadchodzącym tygodniu Iga i Justyna zostaną zapoznane z obowiązkami recepcjonistów i zmierzą się z pracą w centralnym miejscu hotelu, a więc przy recepcji.

Kaja, Wiktoria i Marta odbywają praktyki w hotelu Realis Bellaria przy Via Altura. To obiekt czterogwiazdkowy położony ok. 5 km od centrum Bolonii. Posiada 108 miejsc noclegowych o wysokim standardzie, bardzo duże centrum konferencyjne oraz słynną w Bolonii restaurację „Park” mogącą pomieścić 500 osób. To właśnie w tej restauracji praktykowały w pierwszym tygodniu Kaja, Wiktoria i Marta. Największe wrażenie wywarło na nich przygotowanie sali do włoskiego wesela, a Wiktoria dumnie podkreśla, że większość stołów dekorowała sama. W nadchodzącym tygodniu praktykantki zostaną skierowane do housekeepingu, a w dalszej kolejności do recepcji.

Osiem godzin na praktykach mija szybko i po krótkim odpoczynku nadchodzi czas na zwiedzanie Bolonii. Miasto zostało założone już w IV w. p.n.e., dlatego obfituje w przepiękne zabytki warte zobaczenia:

  • ruiny rzymskich budowli (akweduktu, term i amfiteatru)
  • romańska katedra (przebud. XVI-XVII w.)
  • bazylika San Petronio
  • Katedra Świętego Piotra
  • Muzeum Archeologiczne
  • gotycki kościół św. Franciszka
  • romańskie i gotyckie wieże mieszkalne
  • renesansowe pałace (XIII-XVI w.)
  • ratusz i siedziba uniwersytetu z (XIII-XVI w.)

Sobota jest dniem wolnym od praktyk, już od rana grupa praktykantów udała się na wycieczkę do Rimini. To piękne miasto położone nad północnym Adriatykiem przywitało nas gorącym słońcem i ciepłym morzem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od rynku, następnie odwiedziliśmy kościół św. Franciszka wybudowany w XIV w., łuk triumfalny z III w. p. n. e. i udaliśmy się na plażę. Tam jeszcze na chwilkę powróciliśmy myślami do wakacyjnych dni….

Jutro zacznie się drugi tydzień pobytu w Italii, drugi tydzień zdobywania nowych doświadczeń zawodowych i kolekcjonowania wielu pięknych, pozytywnych wrażeń z dalekiej podróży, która pozostanie w naszej pamięci na całe życie. Ciąg dalszy wieści z Bolonii już wkrótce.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce „Szkoła w mediach i obiektywie” oraz do obejrzenia i polubienia profilu technikum w zawodzie technik hotelarstwa na Facebooku.