A- A A+

Film promocyjny 2019

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

y

BEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

I Cross Commando oraz spotkanie żołnierskich pokoleń w Bolesławcu

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
I Cross Commando I Cross Commando
06 września 2014 r w Bolesławcu o godz. 10:00 przed pomnikiem poległych żołnierzy na terenie JW. 23 Śląskiego Pułku Artylerii po raz pierwszy odbył się bieg o statuetkę brunatnego niedźwiedzia „Wojtka” – I Cross Commando – bieg na dystansie ok. 10 km przez drogi leśne, kostkę brukową o zróżnicowanej konfiguracji terenu. Nasza szkołę reprezentowało 4 uczniów: Dominik Buciak i Łukasz Dziędzioła z klasy drugiej oraz Paweł Michalik i Dominik Ral z klasy trzeciej, którzy pokonali własne słabości i przebiegli morderczy dystans i uplasowali się wszyscy w pierwszej dziesiątce w kategorii szkół klas o profilu wojskowym.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Łukasz Dziędzioła, który pokonał dystans z czasem 00:34.38 i zajął II miejsce .

 Dwie godziny później również przed pomnikiem poległych żołnierzy Pierwszej Samodzielnej Kompanii „Commando” i zmarłych żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej zebrali się byli żołnierze, przyjaciele, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu oraz  sympatycy tej elitarnej niegdyś specjednostki komandosów, gdzie uczczono ich pamięć.

Po uroczystym apelu uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć defiladę roczników oraz pokazy Grup Rekonstrukcji Historycznych. Swoje wyposażenie zaprezentowały grupy:  Rekonstrukcji Historycznej 1 Samodzielnej Kompanii Commando ze Swarzędza i „Commando 62” ze Świdnicy . Po raz kolejny na spotkaniu zaprezentowała się grupa, z motocyklami historycznymi , którą kieruje były żołnierz 62 KS „Commando”.