Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Drukuj

Powiatowe Zawody Pływackie

Opublikowano w Aktualności

Powiatowe Zawod...
Powiatowe Zawody Pływackie Powiatowe Zawody Pływackie
       19 listopada 2015 roku w Lubaniu odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach startowały szkoły w powiatu lubańskiego, które rywalizowały ze sobą  w konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym.

       Nasza młodzież wywalczyła w sztafecie dziewcząt – I miejsce, w której popłynęły: Patrycja Bochenek, Katarzyna Grodzka, Justyna Drąg i Daria Jakubowska z czasem: 03:34,11. Natomiast w sztafecie chłopców – II miejsce, w której popłynęli: Konrad Tkaczyk, Eryk Kajda, Szymon Kieruzal i Mateusz Usyk z czasem 02:07,44.

Drukuj

Międzynarodowe Targi Gastronomiczne w Krakowie

Opublikowano w Aktualności

       

Targi EXPO Krak...
Targi EXPO Kraków Targi EXPO Kraków
6 listopada 2015 roku uczniowie klas technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w Międzynarodowych Targach Gastronomicznych w Krakowie. Targi po raz pierwszy zostały zorganizowane w nowym Centrum Targowo- Kongresowym EXPO Kraków, gdzie swoje oferty zaprezentowało aż 356 wystawców z kraju i zagranicy. Uczniowie mogli obejrzeć nowości branżowe, innowacyjne rozwiązania i zaawansowane technologie oraz poznać aktualne trendy w sektorze HoReCa. Niektóre z nowości technologicznych zaskoczyły uczniów , np.  nie wiedzieli , że jajecznicę można kupić w postaci płynnej tak jak mleko w kartonie. Młodzież uczestniczyła też w warsztatach kulinarnych oraz pokazach baristów i barmanów.

Drukuj

KOBIETY BIZNESU- KOBIETY SUKCESU!!!

Opublikowano w Aktualności

kobiety4      18 listopada w Szczawnie Zdroju w ramach 8. Edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbył się konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa dolnośląskiego pod nazwą „Pomysł na biznes".  Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski, natomiast jego organizatorem była Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego.
    Konkurs miał na celu propagowanie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, edukowanie ich w tym zakresie i zachęcanie do podejmowania biznesowych inicjatyw. Każdy z zakwalifikowanych uczestników został zobowiązany do przygotowania prezentacji w ściśle określonej formie zaproponowanej przez organizatora. Oceny prezentacji dokonywało jury składające się z czterech osób reprezentujących instytucje otoczenia biznesu oraz przedsiębiorców. Ocenie podlegał pomysł, potencjał ekonomiczny, sposób zaprezentowania pomysłu, umiejętność przekonania słuchaczy do swojego przedsięwzięcia.

Drukuj

WF Z KLASĄ – PRZEWRÓT NA WFie (III EDYCJA)

Opublikowano w Aktualności

WF z klasą
WF z klasą WF z klasą
        13 listopada w piątek w ramach projektu „WF z klasą” w naszej szkole odbyła się debata nt. wychowania fizycznego w szkole. „WF z klasą” to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.

      W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do projektu (III edycja). Pierwszym zadaniem było zorganizowanie debaty. W piątek na sali gimnastycznej spotkali się: wybrani uczniowie, dyrektorzy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu : p. Lidia Błażków, p. Małgorzata Gut-Twardowska, p. Barbara Zaton oraz nauczyciele wychowania fizycznego : p. Konrad Rutkiewicz, p. Grażyna Redźko, p. Eliza Sławińska, p. Agnieszka Jasińska-Dinsber, p. Marta Szymańska i p. Tomasz Sadowski. Uczniów reprezentowało 47 przedstawicieli ze szkolnych grup fakultatywnych oraz klas pierwszych.

Drukuj

97 rocznica odzyskania niepodległości

Opublikowano w Aktualności

         11 listopada 2015 roku uczniowie klas wojskowych naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w obchodach 97 rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczysta msza święta odbyła się w kościele p.w. Świętej Trójcy w Lubaniu. Uczniowie pełnili wartę honorową pod Kurhanem , złożyli wiązankę kwiatów, uczestniczyli we mszy świętej oraz wysłuchali koncertu słowno – muzycznego przygotowanego przez młodzież Gimnazjum nr 2.