Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Drukuj

„Najlepsi Uczniowie w Zawodzie w Roku 2015 w Regionie Jeleniogórskim”

Opublikowano w Aktualności

Finałowa Gala K...
Finałowa Gala Konkursu Regionalnego Finałowa Gala Konkursu Regionalnego
    17 kwietnia 2015 roku w Hotelu Las w Piechowicach odbyła się finałowa gala regionalnego konkursu „Najlepsi Uczniowie w Zawodzie w Roku 2015 w Regionie Jeleniogórskim”. Konkurs, zorganizowany w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku”, miał charakter otwarty. Brały w nim udział trzyosobowe drużyny uczniów, reprezentujące poszczególne typy szkół ponadgimnazjalnych – technika lub zasadnicze szkoły zawodowe.
Wśród finalistów z 29 zawodów uczniowie naszej szkoły zdobyli znakomite tytuły:

Drukuj

Kurs pierwszej pomocy

Opublikowano w Aktualności

Kurs pierwszej ...
Kurs pierwszej pomocy Kurs pierwszej pomocy
   10 kwietnia 2015 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu odbył się kurs pierwszej pomocy dla uczniów klasy pierwszej  ratownictwa medycznego i promocji zdrowia. Oparty był o podstawy pierwszej pomocy pozwalający na uzyskanie elementarnej wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pomocy poszkodowanym. Szczegółowy program kursu obejmował:
Ogólne wiadomości o pierwszej pomocy:
- aspekty moralno-etyczne i prawne,
- elementy łańcucha przeżycia,
- zasady powiadamiani służb ratowniczych,

Drukuj

FINAŁ STREFY JELENIGÓRSKIEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PŁYWANIU

Opublikowano w Aktualności

        10 kwietnia 2015 roku w Kamiennej Górze odbyły się Strefowe Zawody Pływackie Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach startowały szkoły w powiatu lubańskiego, zgorzeleckiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego i bolesławieckiego,  które rywalizowały ze sobą  w konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym.

         Reprezentacja szkoły w pływaniu zajęła II miejsce w finale strefy jeleniogórskiej szkół ponadgimnazjalnych w sztafecie pływackiej chłopców na dystansie 4 x 50 m  stylem dowolnym. Skład sztafety chłopców: Konrad Tkaczyk 2 TR, Eryk Kajda 3 TR, Damian  Komsa 3 LW i Wojciech Kulig 1 TG. W  konkurencji indywidualnej 50 m stylem motylkowym i dowolnym duży sukces odniósł Konrad Tkaczyk  – uczeń 2 klasy Technikum Reklamy, który zajął II miejsce i III miejsce.

Drukuj

KINOL 2015

Opublikowano w Aktualności

     

Kinol 2015
Kinol 2015 Kinol 2015
  Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole nieodzownie kojarzy się z Festiwalem Piosenki Obcojęzycznej, szerzej znanym jako KINOL:-). W tym roku termin imprezy został nieco przesunięty, jednak data okazała się równie trafiona – Prima Aprilis i ostatni zarazem dzień przed przerwą świąteczną to wszak doskonała okazja, by na kilka godzin oderwać się od szkolnej rzeczywistości i odrobinę poszaleć.
    Tym razem motywem przewodnim festiwalu były lata siedemdziesiąte, a uczniowie KZL-u doskonale odnaleźli się w dyskotekowym klimacie, śpiewając po angielsku, niemiecku, a nawet włosku. Tradycyjnie, prócz świetnych występów wokalnych solistów oraz grup klasowych, młodzież brała udział w konkursie na najlepsze przebranie tematyczne oraz plakat poświęcony Jamajce.
Drukuj

Festyn Wielkanocny „Tradycja rzecz święta”

Opublikowano w Aktualności

    

Festyn Wielkano...
Festyn Wielkanocny 2015 Festyn Wielkanocny 2015
  W sobotę 28 marca na przepięknym Rynku lubańskim odbył Jarmark wielkanocny. Uczniowie naszej szkoły w ramach jarmarku przygotowali Festyn Wielkanocny „Tradycja rzecz święta”, który powstał przy współudziale Stowarzyszenia Przyjaciół ZSP im. KZL w Lubaniu we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego.
     Podczas Festynu uczniowie z 4-letniego technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zaprezentowali swoje umiejętności ciekawej formy obsługi. Pokaz obsługi synchronicznej w wykonaniu uczniów klasy 1 i 3 TG podbił serca uczestników festynu. Po zakończonym pokazie uczniowie nagradzani byli gromkimi brawami.