A- A A+

Film promocyjny 2016

 

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Teoria + praktyka + doświadczenie= sukces

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Teoria + praktyka + doświadczenie= sukces Teoria + praktyka + doświadczenie= sukces
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyka” (Juliusz Cezar)

      Powyższe słowa Juliusza Cezara doskonale wpisują się w scenariusze lekcji przedmiotów zawodowych prowadzonych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu. Doskonałym przykładem może być przeprowadzony w dniach 10-13.10.2016 r. w klasie II technikum w zawodzie technik logistyk pakiet tematyczny z przedmiotu Logistyka zaopatrzenia i produkcji dotyczący projektowania stref magazynowych. Uczniowie, po zapoznaniu się z wymogami dotyczącymi budowy magazynu i optymalizacji jego powierzchni, zabrali się do stworzenia własnych magazynów wykorzystując kartony i inne materiały papiernicze. Powstały magazyny spożywcze, chemiczne, odzieżowe, księgarskie i skład opału. Wszystkie doskonale wyposażone w regały, europalety, z odpowiednio oznaczonymi drogami wewnętrznymi, powierzchnią biurową i socjalną. Wszystkie magazyny były zmechanizowane i zautomatyzowane, nie zabrakło więc wózków widłowych, podnośników czy suwnic. Podsumowaniem projektów była prezentacja prac połączona z dokładnym omówieniem funkcji i dokonaniem pełnej klasyfikacji każdego z magazynów.
    Pełną skupienia pracę uczniów oraz jej efekty podziwiać można w galerii zdjęć.

Drukuj

Wycieczka klasy II TL do Energylandii

Opublikowano w Aktualności

  

G A L E R I A
Wycieczka do Energylandii II TL Wycieczka do Energylandii II TL
    W dniu 07.10.2016 r. uczniowie klasy II TL wybrali się na wycieczkę do rodzinnego parku rozrywki w Zatorze Energylandia.
     Park Energylandia zlokalizowany jest w pięknej i malowniczej okolicy, w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa.

      Energylandia to przede wszystkim największy park rozrywki w Polsce. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To potężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 hektarów znajduje się  około 60 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych. Wszystkie one prezentowane są w tematycznych, stylizowanych dekoracjach i aranżacjach, zawartych w kompletnej audio-wizualnej scenografii przygotowanej specjalnie dla danego urządzenia.

Drukuj

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
       17 października 2016 roku 40 uczniów z  naszej szkoły z klas ratownictwa medycznego i promocji zdrowia oraz klasy proobronnej przyłączyło się do akcji WOŚP -  Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” , który odbył się w lubańskim Trecie.  
     Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Co roku 17 października w całej Europie w godzinach od 12.00 – 12.30 prowadzone jest RKO i bicie rekordu w ilości osób, które wzięły udział w akcji. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.
     Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali tego projektu.  Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych.

Drukuj

70 LAT ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH IMIENIA KOMBATANTÓW ZIEMI LUBAŃSKIEJ W LUBANIU

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
70-LECIE ZSP im. KZL 70-LECIE ZSP im. KZL
        W tym roku szkolnym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu obchodzi 70-lecie istnienia. Z tej okazji 15 października odbyła się uroczysta jubileuszowa gala, na którą zaproszono wielu wyśmienitych gości związanych  ze szkołą: przedstawicieli organów prowadzących szkołę, jednostek z nią współpracujących, pracodawców, byłych dyrektorów szkoły i nauczycieli, a przede wszystkim absolwentów.
         Część oficjalna uroczystości odbyła się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Osadnik. Rozpoczęła ją swoim wystąpieniem Pani Dyrektor Lidia Błażków ciepło witając wszystkich zgromadzonych, a później kolejno głos zabrali: Pan Walery Czarnecki - Starosta Powiatu Lubańskiego, Pan Wacław Lesiak – były Dyrektor Szkoły, Pan płk EdwardJakubowski -członek Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz prezes Zarządu Okręgowego w Jeleniej Górze, PanRomulad Karczewski – Prezes Zarządu Lubańskiego Koła Sybiraków, Pan Jan Hofbauer – Przewodniczący Rady Miasta Lubań. Każde wystąpienie podkreślało wagę i znaczenie naszej szkoły w lokalnej społeczności i wpływu, jaki wywarła ona na jej kształt, nie brakowało również akcentów osobistych. Po przemówieniach odbyła się projekcja prezentacji poświęconej historii szkoły, a następnie bardzo wzruszająca część artystyczna, w trakcie której absolwenci szkoły i jej obecni uczniowie zaprezentowali swoje wokalne talenty.

Drukuj

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej
         14 października obchodzimy  we wszystkich instytucjach związanych z oświatą, a zwłaszcza w szkołach, Święto Edukacji Narodowej. Tak było i w KZL-u.
         Tego dnia zajęcia dydaktyczne nie odbyły się, a nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi  szkoły spotkali się z Dyrektorem Szkoły – Panią Lidią Błażków, która z okazji tego wyjątkowego dnia złożyła wszystkim zebranym życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy, podziękowała za dotychczasowe osiągnięcia i  wręczyła okolicznościowe nagrody wyróżniającym się pracownikom.W imieniu samorządu uczniowskiego za codzienną troskę, życzliwość i przekazywaną wiedzę uhonorowały nauczycieli bukietem kwiatów złożonym na ręce Pani Dyrektor Karina Lewandowska z klasy III Technikum Gastronomicznego i Patrycja Koniecko z klasy II Technikum Logistycznego.