1% podatku

dla uczniów

Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu zwraca się z prośbą do Państwa o przekazanie 1% podatku na działające Stwowarzyszenie Przyjaciół ZSP im. KZL w Lubaniu Nr KRS 0000332437 przy szkole.

Dzięki wpłatom nauczycieli i niektórych rodziców oraz pomocy Starostwa Powiatowego w Lubaniu zrealizowaliśmy projekty skierowane do uczniów naszej szkoły: warsztaty ceramiczne, festyny z okazji Dnia Dziecka, festyn wielkanocny, sympozjum naukowe, wernisaże prac młodych twórców. Doposażyliśmy również szkołę, m. in. zakupiliśmy wygodne sofy, z których korzystają uczniowie na przerwach oraz sprzęt sportowy.

W tym roku chcielibyśmy zebrać jak największą sumę pieniędzy, którą chcemy przeznaczyć również na nagrody dla uczniów naszej szkoły. Doceniamy każde zaangażowanie naszych podopiecznych wykraczające poza planowany rozkład zajęć, wspieramy w ten sposób ich uzdolnienia.

Nasze Stowarzyszenie powstało w 2009 roku, aby wspierać działalność szkoły.                

Co miesiąc nauczyciele ZSP im. KZL przekazują część wynagrodzenia, wspierając tym samym finansowo Stowarzyszenie.

 

 

A- A A+

Film promocyjny 2016

 

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Rajd rowerowy w KZL-u

Opublikowano w Aktualności

      22 kwietnia uczniowie (Damian Porada, Filip Kirkowski, Karol Łotecki, Kacper Brodziński, Mateusz Mucha, Jakub Akińcza i Szymon Bahrij) wraz z opiekunami p. Konradem Rutkiewiczem i p. Tomaszem Sadowskim uczestniczyli w rajdzie rowerowym w ramach eventu turystycznego 3dni 3 kraje 3 wędrówki organizowanego przez lubański oddział PTSM. Uczestnicy rajdu pokonali trasę o długości 50 km po terenie powiatu lubańskiego. Przejechali przez wielki Las Lubański, Platerówkę, Grabiszyce, zdobyli Stożki powulkaniczne Perkuna i Światowida, zwiedzili Leśną. W Jałowcu na zmęczonych rowerzystów czekał ciepły posiłek, zupa pomidorowa. Wszyscy w doskonałych humorach i pełni wrażeń udali się do domów.

Drukuj

Wycieczka Fabryka CZEKOLADY

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Wizyta w fabryce czekolady Wizyta w fabryce czekolady
      Uczniowie z klas gastronomicznych naszej szkoły świętowali przypadający na 12 kwietnia Dzień Czekolady w fabryce czekolady Felicitas w Hornow w Niemczech (ok.80 km od granicy z Polską). Celem wycieczki, która odbyła się 8 kwietnia, było poznanie tajników produkcji tego pysznego smakołyku. Na miejscu młodzież mogła rozkoszować się pyszną, gorącą czekoladą i skosztować wszystkich jej rodzajów  produkowanych w Hornow. Uczniowie dowiedzieli się,  jak powstaje przysmak oraz poznali historię belgijskiego małżeństwa, którego marzeniem było założenie „słodkiej fabryki”. W latach 90. po powrocie z Nigerii postanowili osiąść w Niemczech (na terenie byłej NRD) i tutaj założyli fabrykę czekolady. Obecnie firma zatrudnia ok.70 osób. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie, z naturalnych surowców i według oryginalnej belgijskiej receptury. O tym, jak skomplikowana jest ta praca, uczestnicy wyjazdu mogli się przekonać, biorąc udział w warsztatach zdobienia czekolady.
Drukuj

„PROFESJONALISTA I MISTRZ W BRANŻY TURYSTYCZNEJ”

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Mistrz i profesjonalista w branży turystycznej Mistrz i profesjonalista w branży turystycznej
     Dnia 19 kwietnia 2016 r. w Regionalnej Szkole Turystycznej im. Jana Pawła II   w Polanicy Zdroju odbyła się VII edycja konkursu „Profesjonalista i mistrz w branży turystycznej”. Naszą szkołę w kategorii HOTELARSTWO reprezentowali: Luiza Kuryś z klasy II TH oraz Marcin Kleszczyński z klasy III TH.

     Konkurs składał się z trzech etapów:
1.    Test pisemny (30 pytań zamkniętych z ogólnej wiedzy hotelarskiej).
2.    Autoprezentacja uczestników przed pracodawcami (zaprezentowanie własnego potencjału przydatnego na turystycznym rynku pracy).
3.    Obsługa gościa hotelowego w recepcji w wybranym języku obcym.

Drukuj

KURS KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY

Opublikowano w Aktualności

     Uczniowie z klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego ratownictwo medyczne i promocja zdrowia: Damian Kociemba oraz Adrian Lejczak po ukończeniu kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy, który zorganizowała firma „Symulmed” Jarosław Kalenik z Koszalina w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Lubaniu, zdali egzamin z części teoretycznej i praktycznej.
     Młodym ratownikom serdecznie gratulujemy.
    Należy podkreślić, że firma „Symulmed” przez cały okres nauki w Liceum organizowała dla naszych uczniów organizuje dla naszych uczniów szkolenia z pierwszej pomocy. Ćwiczenia odbywają się przy pomocy profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń z ratownictwa medycznego.

 

Drukuj

I Ty możesz uratować komuś życie !

Opublikowano w Aktualności

     W piątek 15.04.2016 nasza szkoła wraz z odziałem Banku Zachodniego w Lubaniu współorganizowała akcję pt. ,,Szpikolada 2016 ".
     Akcja miała na celu przekonanie ludzi do zapisania się na listę potencjalnych dawców szpiku. Przez 6 godzin zachęcaliśmy swoich kolegów oraz klientów banku do udziału w akcji oraz tłumaczyliśmy, na czym polega proces oddawania szpiku kostnego.
     Zdobyliśmy wielu chętnych, a przy okazji dowiedzieliśmy się, że wielu mieszkańców Lubania już dołączyło do grona dawców szpiku. Udział w tej akcji uświadomił nam, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi.
     Pamiętaj, Ty też masz swojego bliźniaka genetycznego, któremu możesz pomóc tak samo jak on Tobie. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na stronie DKMS i dołączenia do grona Dawców Komórek Macierzystych.