A- A A+

Film promocyjny 2016

 

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Próbny egzamin maturalny!

Opublikowano w Aktualności

      W dniach 22-24 listopada 2016r w ZSP im. KZL w Lubaniu odbył się próbny egzamin maturalny dla uczniów klas czwartych Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik informatyk, technik organizacji reklamy oraz uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego. Na kilka miesięcy przed majową maturą uczniowie mieli możliwość sprawdzić poziom wiedzy z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego , języka niemieckiego i języka rosyjskiego oraz przećwiczyć procedury maturalne.
     Trzymamy za wszystkich maturzystów kciuki i życzymy wiele samodyscypliny w uzupełnianiu ewentualnych braków wiedzy. Połamania piór na maturze!

Drukuj

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ PROOBRONNEJ

Opublikowano w Aktualności

      Dnia 10 listopada  2016 r ,w przededniu jednego z najważniejszych świąt państwowych – Narodowego Święta Niepodległości,w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu,  w obecności zaproszonych gości , rodziców oraz funkcjonariuszy OSS SG, uczniowie pierwszej klasy  Liceum Ogólnokształcącegoproobronnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im KZL  złożyli ślubowanie. W tym roku po raz pierwszy chętni uczniowie klas pierwszych technikum mają możliwość realizować program innowacji pedagogicznej Przysposobienie wojskowe.Uroczyście ślubując na sztandar szkoły, uczniowie rozpoczęli swoją przygodę z mundurem.Wzruszającą uroczystość zakończyły występy laureatów III Lubańskiego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

Drukuj

„KĄCIK ZABAW DLA DZIECI”

Opublikowano w Aktualności

       Dnia 22.10.2016r uczennice naszej szkoły Agata Sobczak z klasy 1 LR oraz Katarzyna Piskorska z klasy 1LW w imieniu Łużyckiego Centrum Rozwoju w Lubaniu, we współpracy ze Stowarzyszeniem Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu, zorganizowały „KĄCIK ZABAW DLA DZIECI” w ramach akcji „Jesienne wietrzenie szaf”.
     W ramach przedsięwzięcia uczennice jako członkinie Klubu Liderów Młodzieżowych przy Inkubatorze NGO w Lubaniu, przygotowały i współprowadziły społecznie program animacyjny dla dzieci (gry i zabawy).

Drukuj

I miejsce w Konkursie Piosenki Agnieszki Osieckiej

Opublikowano w Aktualności

      

G A L E R I A
Konkurs Piosenki Agnieszki Osieckiej Konkurs Piosenki Agnieszki Osieckiej
W piątek, 18-go listopada 2016r. w Miejskim Domu Kultury odbył się pierwszy Regionalny Konkurs Piosenki Agnieszki Osieckiej pod patronatem Starosty Lubańskiego, Pana Walerego Czarneckiego. Celem konkursu była popularyzacja piosenek autorstwa  Agnieszki Osieckiej i rozwijanie kreatywności. W konkursie udział wzięło 15 wykonawców. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice 4 klasy Technikum organizacji reklamy: Dominika Kuręda wykonująca piosenkę „Na zakręcie” i Anna Zakrzewska z piosenką „Niech żyje bal”.
      Dominika Kuręda zdobyła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Serdecznie gratulujemy!

Drukuj

"W krainie łużyckich wód"

Opublikowano w Aktualności

     Udział uczniów naszej szkoły w konkursach przyrodniczych organizowanych przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu to już tradycja.
        W dniu 7 listopada 2016 r. drużyna w składzie: Aleksandra Oberda z klasy 2 LR, Natalia Solipiwko z klasy 3 LR i Krzysztof Chojnowski z klasy 3 LW, reprezentowali naszą szkołę w finale regionalnym konkursu o bioregionie "W krainie łużyckich wód", który to finał odbył się w Miejskim Domu Kultury w Bolesławcu. Rywalizowały ze sobą drużyny najlepszych szkół z rozgrywek powiatowych z trzech sąsiednich powiatów: lubańskiego, zgorzeleckiego i bolesławieckiego, w trzech kategoriach wiekowych. Nasza drużyna zdobyła III miejsce spośród drużych szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi. Po wysiłku intelektualnym uczniowie zaproszeni zostali do kina na film "Trolle". Niespodzianka bardzo przypadła wszystkim do gustu. Za rok tematyka lasów. Czas przystąpić do przygotowań.