A- A A+

Film promocyjny 2017

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

I miejsce w Manewrach Techniczno Obronnych w Bolesławcu!

Opublikowano w Aktualności

     W dniach 18-19 września 2017r w Bolesławcu na terenie jednostki 23 Śląskiego Pułku Artylerii odbyły się V Manewry Techniczno - Obronne połączone z nauką prawa humanitarnego. W manewrach wzięło udział 72 uczniów ze szkół o profilu proobronnym. Drużyna chłopców z naszej szkoły wywalczyła I miejsce. Dziewczęta zajęły miejsce IV.
    Podczas Manewrów uczniowie m. in. biegali na dystansie 1500m, strzelali z broni krótkiej i długiej, a także uczestniczyli w wykładach z międzynarodowego prawa humanitarnego oraz zwiedzali muzeum na terenach byłego obozu jenieckiego w Żaganiu. Zawody były świetną okazją do współzawodnictwa, do integracji uczniów z klas proobronnych oraz poznania życia żołnierskiego na terenie jednostki.


Gratulujemy sukcesu!

Drukuj

„Nie zapomnimy, będziemy pamiętać”

Opublikowano w Aktualności

      18 września w kościele pw. Świętej Jadwigi w Lubaniu odbyły się uroczyste obchody 78. rocznicy napaści Sowietów na Polskę i Dnia Sybiraka. W tej patriotycznej uroczystości od lat bierze udział młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej. Po mszy w intencji Ojczyzny i Sybiraków odczytany został apel poległych przy udziale uczniów z klas proobronnych. Po apelu złożono kwiaty pod Wotum Dziękczynnym, a następnie wysłuchano wzruszającego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów naszej szkoły w składzie: Oliwia Wojciechowska, Katarzyna Zakrzewska, Julia Kleszcz, Jacek Szwarczyński, Jakub Płomiński i Kamil Nowak.

 

 

Drukuj

Sukces naszej drużyny na XXIII Mistrzostwach Sportowo – Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej

Opublikowano w Aktualności

 

G A L E R I A
Puchar MON Puchar MON
    W dniach 13 - 16.09.2017r. reprezentacje Stowarzyszeń Młodzieżowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej (dziewcząt i chłopców) wzięły udział w XXIII Mistrzostwach Sportowo – Obronnych o Puchar Ministra Obrony Narodowej dla stowarzyszeń proobronnych, które odbyły się na terenie jednostki wojskowej 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu. W zawodach wystartowało 26 sześcioosobowych zespołów (14 męskich i 12 żeńskich) z całego kraju.

Drukuj

Nowy projekt Ministerstwa Obrony Narodowej w lubańskim KZL-u

Opublikowano w Aktualności

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej znalazł się w elitarnym gronie szkół, w których realizowany jest pilotażowy „Program nauczania dla szkół ponadgimnazjalnych przedmiotu Edukacja wojskowa”. Do programu zgłosiło się około 200 szkół z całej Polski, spośród których Ministerstwo Obrony Narodowej wybrało 54.

Uczniowie klas liceum proobronnego w ZSP im. KZL w Lubaniu od dziesięciu lat realizują autorski program nauczania przysposobienia wojskowego. Współpracują m.in. z funkcjonariuszami z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, żołnierzami 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca oraz byłymi żołnierzami jednostek specjalnych. Innowacyjne zajęcia oraz sukcesy uczniów zostały docenione przez resort obrony, o czym świadczy włączenie lubańskiego KZL-u do sieci szkół, które od    1 września rozpoczęły realizację pilotażowego programu edukacji wojskowej.