A- A A+

Film promocyjny 2018

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Konferencja upowszechniająca rezultaty projektu „Viva Espania – praktyki zawodowe dla ambitnych uczniów”

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Konferncja Viva Espania Konferncja Viva Espania
17 października 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej młodzież uczęszczająca do czteroletnich techników w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik organizacji reklamy, technik logistyk i technik informatyk zaprezentowała zaproszonym na konferencję gościom rezultaty projektu „Viva Espania – praktyki zawodowe dla ambitnych uczniów” realizowanego w ramach programu POWER VET na zasadach Erasmus +. Projekt trwa od października 2017 roku do listopada 2018.

Drukuj

Akcja bicia rekordu w RKO zaliczona na 6

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Rekord w RKO Rekord w RKO
    Co roku 16 października w całej Europie w godzinach od 12.00 – 12.30 prowadzone jest RKO i bicie rekordu w ilości osób, które wzięły udział w akcji.
    Wzorem ubiegłych lat uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej włączyli się do akcji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, która miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaniu.
   Celem inicjatywy jest popularyzacja wśród dzieci, młodzieży i dorosłych wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.
W tym roku lekcja ratowania życia zaliczona na sześć – rekord pobity: 306 uczestników!
Po raz kolejny pokazaliśmy, że uczestnicy akcji potrafią ratować ludzkie życie!

Drukuj

Sukces w konkursie fotograficznym!

Opublikowano w Aktualności

     II edycja konkursu fotograficznego pt. „Żyję i pracuję na pograniczu polsko-czesko-niemieckim” zorganizowanego przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy (w ramach Partnerstwa EURES-TriRegio 2018 ) zakończyła się sukcesem Katarzyny Wyszyńskiej, uczennicy klasy III Technikum w zawodzie technik organizacji reklamy.
     Konkurs skierowany był do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat z terenu województwa dolnośląskiego. Do DWUP wpłynęło 119 fotografii, 90 prac spełniło warunki formalne uczestnictwa w Konkursie i zostało zakwalifikowanych do oceny przez Komisję Konkursową.
Zgodnie z Regulaminem Komisja Konkursowa wyłoniła 12 najlepszych fotografii. Wyróżniono 2 zdjęcia Katarzyny Wyszyńskiej: 2 miejsce (zdjęcie pt. „Nowa perspektywa”) oraz 5 miejsce (zdjęcie pt. „We love Görlitz”).
Serdecznie gratulujemy!

Drukuj

Informatycy na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Informatycy na Politechnice Wrocławskiej Informatycy na Politechnice Wrocławskiej
      17 października dziesięciu uczniów klasy trzeciej Technikum w zawodzie technik informatyk wraz z Magdaleną Sibilską, nauczycielem przedmiotów zawodowych wzięło udział w ostatnich już zajęciach laboratoryjnych  na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej.
      W pierwszej części uczniowie konfigurowali zestaw dydaktyczny ZL31ARM z mikrokontrolerem STM32f103 za pomocą programu "Mbed". Utworzyli program obsługi diod LED zestawu za pomocą pocencjometra oraz wykonali program obsługi wyświetlacza.
    W części drugiej uczniowie zajmowali się programowaniem podzespołów łodzi podwodnej. Tworzyli program do sterowania silnika bezszczotkowego BLDC, odczytywali stan na wyjściu czujnika przecieku (jest przeciek- stan wysoki, nie ma- stan niski), wysyłali i odbierali sygnały ultradźwiękowe za pomocą czujnika odległości, a także tworzyli program sterowania prędkością wiatraka oraz dobierali parametry do działania silnika z przekładnią wbudowaną.

Drukuj

21. Dolnośląski Festiwal Nauki

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
21. Dolnośląski Festiwal Nauki 21. Dolnośląski Festiwal Nauki
    11 października klasy trzecie technikum w zawodzie technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa oraz klasa 2 technikum w zawodzie technik informatyk wraz z opiekunami: p. Dorotą Ołpińską, p. Magdaleną Sibilską, p. Joanną Zdanowicz i p. Ewą Żuławską brały udział w 21. Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Jeleniej Górze uczniowie uczestniczyli w wykładzie pt."Automaty i roboty kontra człowiek - co dalej z rynkiem pracy?" prowadzonym przez panią dr Magdalenę Rękas (Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze.) Z wykładu uczniowie dowiedzieli się o grupie zawodow, które w przyszłości będą zastąpione przez roboty, przedstawione zostały zawody zanikajace z rynku pracy, jak i zawody przyszłości takie jak np. operator dronów oraz youtuber.